5 WROGÓW TANIEGO PODRÓŻOWANIA

Opublikowane przez Sebastiana Stan Kraków, 11/09/2017

Większość tradycyjnych biur ma w swojej ofercie tzw. sztampowe kierunki i oferty. Przyzwyczaiły nas one do tego, że podróż ma być możliwie jak najtańsza, najlepiej last minute z przelotem bezpośrednim i koniecznie wyżywieniem lub jeszcze lepiej - all inclusive. To celowe działalnie biur, ubezwłasnowolniające turystów, którzy nie wyobrażają sobie spędzenia urlopu w innych warunkach. Jest to ogromny błąd i przekonam Was dlaczego.

Sample project image
PODRÓŻ MA BYĆ MOŻLIWIE JAK NAJTAŃSZA

Tak, każdy z nas lubi kupić coś za połowę ceny i mieć poczucie, że „zaoszczędził”. Tylko, że ta oszczędność może być czysto iluzoryczna. Czy zastanawialiście się kiedyś z jakich część składa się koszt Waszej wycieczki? Oczywiście przelot, noclegi, transfery, a do tego pensja rezydenta, koszty obsługi miejscowych biur podróży, reklama w środkach masowego przekazu, utrzymanie ogromnej liczby pracowników biur podróży, no i jeszcze ktoś musi na tym zarobić. A gdyby tak udało się ograniczyć zbędne składniki, byłoby taniej niż „połowa ceny”? .


LAST MINUTE = NAJTANIEJ

I tak i nie. Choć nie ukrywam, że często w last minute da się kupić wyjątkową okazję, to jednak z reguły jest to obarczone tym, że trzeba wylecieć za kilkanaście godzin. Z reguły last minute to puste hasło reklamowe, które dzięki sprytnej kampanii reklamowej udało się przemycić do podświadomości ludzi jako coś super mega hiper okazyjnego.

Sample project image

Sample project image
PRZELOT BEZPOŚREDNI

Na ten temat mógłbym napisać książkę albo dwie. Przelot bezpośredni to najczęściej krótsza podróż bez żadnych wygód, posiłków, czy systemów rozrywki. Biura podróży również tutaj przyzwyczaiły ludzi do tego, że lot bezpośredni to wygoda i prestiż. Tylko, że pozbawiają nas one przywilejów, które mamy w tradycyjnych liniach lotniczych. Dla porównania: przelot bezpośredni na Bali ze znanym polskim biurem: czas lotu 16h, możemy zabrać ze sobą 20kg bagażu, posiłki i napoje na pokładzie płatne, tak samo jak rozrywka pokładowa, czyli dodatkowe koszty jeśli nie chcemy umrzeć z głodu i nudów w trakcie kilkunastogodzinnej podróży. Uśredniona cena biletu to 3000zł. A teraz dla porównania, przelot 5- gwiazdkowymi liniami Qatar Airwas z przesiadką w Doha, czas podróży 16:55h, możemy zabrać ze sobą 30kg bagażu, na pokładzie dostajemy darmowe ciepłe danie i przekąski, napoje (w tym alkohol), darmowy indywidualny system rozrywki i możliwość wykupienia pakietu internetowego. Średnia cena biletu: 2700zł. Wnioski nasuwają się same: taniej, wygodniej i w lepszych warunkach.


ALL INCLUSIVE- HIT CZY KIT?

Każdy szanujący się podróżnik na pytanie czy był kiedyś na all inclusive w 99% odpowie, że prędzej, by piekło zamarzło, niż skalałby się takim „produktem turystycznym”. I ma w tym sporo racji, bo profesjonaliści nie lubią przepłacać. Zacznijmy od prostego przykładu: najtańsza oferta all inclusive na Bali z topowego polskiego biura podróży – cena za osobę w last minute (wylot za tydzień) to 7371zł. Sam przelot czarterowy z tego samego biura kosztuje w granicach 1600-2200zł/os., do tego dokładamy jeszcze 14 noclegów ze śniadaniem za ok. 500zł/os., taksówka z lotniska to ok. 20zł za przejazd w jedną stronę, wyżywienie + alkohol liczymy dziennie 100zł/os. (za to kochamy Azję). Po podliczeniu kosztów wychodzi nam w wariancie pesymistycznym 4120zł, czyli zaoszczędzamy 3000zł.

Sample project image

Sample project image
WCZASY W EUROPIE TAŃSZE NIŻ EGZOTYCZNE

Często zwracają się do nas ludzie, którzy proszę o przygotowanie oferty na all inclusive w Europie. Z zasady nie zajmujemy tego typu podróżami (nie liczymy niestandardowych wycieczek objazdowych i mało popularnych krajów), ale z ciekawości przeanalizowaliśmy kilka przypadków. Zawroty głowy wywołała u nas kalkulacja wczasów dla rodziny 2+2 na jednej z greckich wysp w szczycie sierpniowych urlopów – kwota 19 000 za cztery osoby na 2 tygodnie na zawsze pozostawi piętno na podróżniczej psychice  tym bardziej, że w tym samym terminie przygotowaliśmy ofertę do Tajlandii, również dla rodziny 2+2 na 2 tygodnie. Z przelotami i noclegiem w 4* resorcie wyszło 11 000zł – oszczędność 8000zł chyba nie wymaga komentarza.

Napisz do nas lub zadzwoń

„Fly me” oznacza zabierz mnie, a my zabierzemy Cię do Twojego własnego raju.


  • FLYME TRAVEL SEBASTIAN STAN

    Kraków

  • +48 883 679 955, 12 265 80 62

  • flymetrav@gmail.com