KUBA

Hasta Siempre, Comandante – Kuba


Perła Karaibów, turystyczny raj, stolica salsy rumu i cygar – to kilka z wielu określeń jakie przez lata utarły się wśród turystów, ale aby się przekonać musisz sam odwiedzić tę magiczną wyspę. Flyme Travel pozwoli Ci odbyć niesamowitą podróż do przeszłości: zobaczysz jak wyglądają sklepy na kartki w Hawanie, spróbujesz kupić coś na targu w Varadero, dowiesz się co kubańczycy nazywają Polaquito, a przy odrobinie szczęścia zobaczysz jak wyglądają tajemnicze obrzędy Santerii w Trynidadzie. Na koniec będziesz miał możliwość odpoczynku na najpiękniejszych plażach Morza Karaibskiego.

HAWANA - TAM GDZIE WSZYSTKO SIĘ ZACZYNA I KOŃCZY

Stolica to „creme de la creme” Kuby - miasto, które swoim pięknem powali każdego i gdzie każda uliczka skrywa w sobie coś magicznego. Habana Vieja, Muzeum Rewolucji, ulica Obispo to oczywiście punkty obowiązkowe, ale najlepiej dać się porwać Hawanie, spędzić czas z gospodarzem Casy Particular w której będziesz zakwaterowany i dowiedzieć się co nieco o życiu na Kubie, albo kupić rum, przejść parę metrów na promenadę Malecon i wsłuchać się w szum fal.
TRINIDAD - PERŁA W KORONIE ARCHITEKTURY KOLONIALNEJ

Centralnym punktem miasta jest plac Plaza Mayor, przy który znajduje się Iglesia Parroquial de la Santisima Trinidad, ale całe miasteczko jest warte zejścia wzdłuż i wszerz, poczuć się jak lokalny mieszkanieć. Wieczór koniecznie należy spędzić na schodach przed katedrą, gdzie odbywa się taneczna impreza pod gołym niebem :) Można się także wybrać do urokliwej Valle de los Ingenios, gdzie znajduje się majestatyczna wieża, z której rozpościerają się przepiękne widoki.

VARADERO - BIAŁY PIASEK I KRYSTALICZNE MORZE

Zakwaterowanie w opcji All Inclusive, abyś mógł odpocząć na jednej z najpiękniejszych plaż Morza Karaibskiego z białym, drobniutkim piaskiem i krystalicznie czystą wodą, nie myśląc o żadnych przyziemnych sprawach. Wieczorami możesz udać się na pokaz tańca i muzyki kubańskiego zespołu na żywo, zakończonych imprezą pod gołym niebem. Varadero to raj dla wielbicieli pamiątek i rękodzieła, na każdym kroku znajdziesz kramiki, które uginają się pod ciężarem figurek, magnesów, toreb i innych niezbędnych do powrotu rzeczy.
KIEDY POJECHAĆ ?

CAŁY ROK


KOSZT BILETU

Optymalny koszt biletu lotniczego: 1500-2500 zł/os.

DLA KOGO

Single, grupa, przyjaciele, rodziny, LGBT

WYMAGANE DOKUMENTY

Karta turysty i paszport

WALUTA: CUC i CUP

1CUP = 4PLN

PRZYKŁADOWE CENY:

kubański fast food 1-2CUC
dania w restauracji 8-20CUC
mojito 2-3CUC
rum 0,7 w sklepie - 6-10CUC


NAPISZ DO NAS LUB ZADZWOŃ

„Fly me” oznacza zabierz mnie, a my zabierzemy Cię do Twojego własnego raju.


  • FLYME TRAVEL SEBASTIAN STAN

    Kraków

  • +48 883 679 955, 12 265 80 62

  • flymetrav@gmail.com