JAPONIA

JAPONIA - KRAINA SAMURAJÓW


Jak różna od Polski jest Japonia nie trzeba chyba specjalnie nikogo przekonywać. Stereotypowo opisalibyśmy ją: „sushi, ślaczki, manga”. Ale Japonia tak naprawdę to cała feeria smaków i barw, ta inność jest tak pociągająca, że można się od niej uzależnić. Japonia to także dobry przedsmak na naukę zwiedzania Azji: wszystko jest czyste, uporządkowane, a jednocześnie orientalne i niezwykłe. Dla niektórych Tajlandia czy Indie mogłyby być zbyt dużym szokiem, a w Japonii oprócz toalety i strojów w dzielnicy Harajuku w Tokio nic nie powinno nas aż tak mocno zaskoczyć :) Dodatkowo każdy może wybrać to co lubi najbardziej – wielkie miasta (Tokio, Osaka), sielskie klimaty (Nara), góry (Sapporo) czy rajską wyspę (Okinawa).

TOKIO – STOLICA I BRAMA DO JAPONII

Większość podróży do kraju kwitnącej wiśni rozpoczyna się i kończy w Tokio. Jest ono najbardziej przyjazne turystom – specjalne karty na transport znacząco ułatwiają zwiedzanie tego ogromnego ponad 13-sto milionowego miasta. Tzw. must see to: dzielnica Shibuya z setkami barów karaoke, parki Shinjuku Gyoen, Asakusa i najsłynniejsza w Japonii świątynia Senso-ji, Ueno Park i znajdujący się w nim ogród zoologiczny z Pandami, dzielnica Akihabara z wielkimi sklepami z elektroniką.
OSAKA - KIOTO - NARA - KOBE

4 miasta – 4 różne oblicza Japonii: Osaka – 3 największe miasto kraju, Kioto – dawna stolica z pięknym pałacem i świątyniami, w której spotkać można jeszcze prawdziwe gejsze, sielska Nara z wszechobecnymi danielami, które dziarsko spacerują po całym urokliwym miasteczku i Kobe – miasto w którym możecie w rozsądnych cenach spróbować najlepszej wołowiny świata – Wagyū.

OKINAWA - JAPOŃSKIE HAWAJE

Wyspa, a w zasadzie wyspy leżące już w strefie klimatu subtropikalnego, miejsce w którym w niezwykły sposób łączy się orientalna Japonia z kulturą amerykańską. Można tu wypocząć w hotelu nad brzegiem Oceanu Spokojnego, spróbować pysznej wołowiny z Ishigaki i homarów i zapoznać się z tajemniczą kulturą Riukiu.
KIEDY POJECHAĆ ?

WRZESIEŃ - PAŹDZIERNIK


KOSZT BILETU

Optymalny koszt biletu lotniczego: 1500-2500 zł/os.

DLA KOGO

Single, grupa, przyjaciele, rodziny, LGBT

WYMAGANE DOKUMENTY

PASZPORT

STANDARD ZAKWATEROWANIA

Hotele – zadowalający i wysoki

WALUTA: JPY - JEN

100JPY = 3,30PLN

PRZYKŁADOWE CENY:

zupa ramen – 800-1000JPY
kanapka ryżowa onigiri– 150-200JPY
sushi – od 100JPY
0,5l piwa – 500JPY


NAPISZ DO NAS LUB ZADZWOŃ

„Fly me” oznacza zabierz mnie, a my zabierzemy Cię do Twojego własnego raju.


  • FLYME TRAVEL SEBASTIAN STAN

    Kraków

  • +48 883 679 955, 12 265 80 62

  • flymetrav@gmail.com