BRAZYLIA

RIO DE JANEIRO – W RYTMIE SAMBY


Dawna stolica i najbardziej znane miasto Brazylii od czasu olimpiady w 2016 roku jest coraz popularniejszym kierunkiem wybieranym przez Polaków. Stara się ono walczyć ze złą opinią niebezpiecznego i biednego miasta dając turystom wszystko to co ma w sobie najlepszego: plażę, góry wyrastające z oceanu, wspaniałe atrakcje i wszechobecną sambę. Dodajmy do tego piękną pogodę praktycznie przez cały rok i mamy przepis na idealną podróż. Oczywiście najpopularniejszym okresem, w którym turyści odwiedzają Rio to ostatni tydzień karnawału, w czasie którego odbywa się słynna parada, a impreza trwa przez 24 godziny na dobę. Niestety wtedy też ceny są najwyższe, dlatego najlepiej przyjechać do Brazylii w okresie polskiej wiosny lub jesieni, kiedy ruch turystyczny jest nieco mniejszy. Niedaleko Rio de Janeiro znajduje się też miejscowość Paraty, która znajduje się na dawnym złotym szlaku i była portem z którego wywożono cenny kruszec do Europy. Wąskie uliczki i piękna kolonialna architektura na pewno zauroczy każdego podróżnika.

Pomnik Chrystusa na wzgórzu Corcovado – jeden z 7 cudów świata

Zbudowany w 1931 38-metrowy pomnik Chrystusa Odkupiciela to jeden z najbardziej rozpoznawalnych symboli Rio de Janeiro. Co roku przyciąga on kilkaset tysięcy turystów, dlatego najlepiej udać się na zwiedzanie pomnika wczesnym rankiem, kiedy nie ma jeszcze dużych tłumów. Na wzgórze Corcovado, na którym znajduje się pomnik, dostaniemy się autobusem komunikacji miejskiej, a pod sam pomnik dojedziemy kolejką lub busem.
GŁOWA CUKRU – WSPANIAŁE FORMACJE SKALNE WYRASTAJĄCE Z OCEANU

Wznosząca się nad zatoką Guanabara Pão de Açúcar, czyli Głowa Cukru to najlepsze miejsce do podziwiania zachodu słońca nad Rio. Niesamowity widok na całe miasto i plażę Copacabana może przyprawić o zawrót głowy. Na górę dostaniemy się wybudowaną w 1912 roku kolejką linową.
NAJWSPANIALSZE PLAŻE ŚWIATA -COPACABANA i IPANEMA

Ciągnąca się przez 4km Copacabana i jej bardziej urokliwa siostra Ipanema to miejsca znane wszystkim fanom plażowania, siatkówki i surfingu. Raj dla amatorów sportu i fotografii. Plaże w Rio to nie tylko miejsce, ale także styl życia – co kilka metrów znajdują się siłownie i boiska do siatkówki, na której ćwiczą mężczyźni i kobiety, których ciał nie powstydziłby się żaden model.
ROZTAŃCZONA DZIELNICA LAPA, PARTY I ILHA GRANDE

Dzielnica Lapa - miejsce spotkań bohemy, z piękną architekturą kolonialną, słynnymi schodami Selaron, zaprojektowanymi przez chilijskiego artystę, pięknym akweduktem, wieczorem zamieniająca się w stolicę Samby, z imprezami trwającymi do białego rana. Niedaleko Rio de Janeiro znajduje się też miejscowość Paraty – dawny port, która znajduje się na dawnym złotym szlaku i z którego wywożono cenny kruszec do Europy. Wąskie uliczki i piękna kolonialna architektura na pewno zauroczy każdego podróżnika. Można się też z niej dostać na rajską wyspę Ilha Grande na której znajdują się tajemnicze lasy tropikalne, jaskinie i aż 106 plaż.
KIEDY POJECHAĆ ?

CAŁY ROK


KOSZT BILETU

Optymalny koszt biletu lotniczego: 2000-3000zł/os.

DLA KOGO

Single, grupa, przyjaciele, rodziny, LGBT

WYMAGANE DOKUMENTY

PASZPORT

STANDARD ZAKWATEROWANIA

Mieszkania przy Copacabanie – zadowalający i wysoki, hotele - zadowalający i wysoki

WALUTA: BRL – real brazylijski

1BRL = 1,15PLN

PRZYKŁADOWE CENY:

Jedzenie na wagę – 3BRL/100g
dania w restauracji – 15-30BRL
caiprinha na plaży – 5BRL
rum 0,7 w sklepie – 8-12BRL


NAPISZ DO NAS LUB ZADZWOŃ

„Fly me” oznacza zabierz mnie, a my zabierzemy Cię do Twojego własnego raju.


  • FLYME TRAVEL SEBASTIAN STAN

    Kraków

  • +48 883 679 955, 12 265 80 62

  • flymetrav@gmail.com