JAK ZAPLANOWAĆ BUDŻET NA PODRÓŻ?

Opublikowane przez Sebastiana Stan Kraków, 20/10/2017Kochamy podróże! Morze, plaża, przyroda, wypoczynek, brak stresu i problemów. Gdyby tylko urlop i pieniądze leżały na ulicy, to pewnie co tydzień większość z nas pakowałaby walizki i leciała na drugi koniec świata. Niestety, zarówno standardowe 26 dni urlopu, jak i średnia krajowa pozwalają z reguły 1-2 razy w roku cieszyć się błogim wypoczynkiem. Dlatego też dzisiaj chcielibyśmy podjąć temat planowania budżetu podróży, tak abyście mogli jak najlepiej zaplanować swój wypoczynek. Przy kontakcie z Flyme Travel zazwyczaj jesteście pytani o budżet, jaki chcielibyście przeznaczyć na podróż. Z czego to wynika? Infobroker turystyczny mając podaną przez Was kwotę może idealnie dopasować przelot i noclegi do podanych przez Was kryteriów, a tym samym zmaksymalizować efekt wydania Waszej każdej złotówki. Większości z Was, przyzwyczajonym do ofert z tradycyjnych biur podróży, często ciężko jest oszacować kwotę, jaką trzeba przeznaczyć na podróż do danego kraju. Dlatego też Wasz doradca stara się dopytać kiedy i skąd chcecie lecieć, jakich warunków noclegowych oczekujecie, gdzie ostatnio byliście i ile wydaliście na podróż. Wspólnie staracie dobrać odpowiedni przedział i kraj do którego moglibyście w tym budżecie się udać. Oczywiście zdarzają się sytuacje skrajne: rodzina 2+2 chce lecieć na Malediwy all inclusive z budżetem 6000zł…na 4 osoby, bo do Egiptu tyle płacili. Albo w drugą stronę, para chce udać się w podróż poślubną do Tajlandii, budżet na osobę: 20tyś. Oczywiście niedoszacowania lub przeszacowania zdarzają się często, dlatego nie ma co się zniechęcać, infobroker turystyczny jest od tego, aby Wam pomóc :)

Z czego wynikają ceny ofert?
Najważniejszą częścią oferty, którą dla Was komponujemy jest oczywiście lot. Warto przy pierwszym kontakcie z nami zapytać ile orientacyjnie powinien kosztować przelot w obie strony do danego miejsca. Przykładowe przedziały cen biletów znajdziecie także na naszej stronie internetowej www.flymetravel.pl w zakładce „Polecane kierunki”. Ponieważ pracujemy na stałej prowizji, nie musicie się obawiać, że wyszukamy Wam najdroższy bilet, żeby na nim zarobić. Nie, nie zarabiamy na przelotach czy noclegach, dlatego nam też zależy, żebyście zapłacili jak najmniej za jak najlepsze warunki. Kolejną częścią oferty jest wybór noclegu. I tu najczęściej zaczynają się rozbieżności w wizji między infobrokerem, a turystą ??Oczywiście zawsze słuchamy, czego klient oczekuje i staramy się spełnić jego marzenia. Z drugiej strony zawsze próbujemy tłumaczyć i edukować, żebyście nie przepłacili za coś, co nie jest tego warte ( i najczęściej mamy tu na myśli sławetne „ol ekskjuzmi”). Bo zdań i artykułów na temat resortów all inclusive zostało napisane wiele, nie nam taką formę wakacji osądzać. Sami nie jesteśmy zwolennikami tego rodzaju wypoczynku, ale rozumiemy też ludzi, którzy po ciężkim roku w pracy chcą po prostu zapomnieć o problemach i mieć wszystko podane na tacy. Zawsze jednak staramy się uchronić naszych turystów przed przepłaceniem. Najbardziej jaskrawy przykład to Tajlandia. W tym wspaniałym azjatyckim kraju jest tylko kilkanaście resortów oferujących opcję all inclusive, stąd ceny w takich ośrodkach są niezwykle wygórowane. W naszej ostatniej ofercie na Facebook’u mogliście zauważyć ofertę przelotu liniami Qatar Airways i 10 noclegów w miejscowości Ao Nang za 2750zł/os. Cena zawierała przelot w dwie strony, 10 noclegów bez wyżywienia i naszą prowizję. Oferta w podobnym terminie z topowego polskiego biura podróży, przelot i 10 noclegów all inclusive kosztowało, bagatela, 8000zł/os. Drodzy Państwo! Na pewno słyszeliście, ze ceny w Azji są sporo niższe niż w Polsce, to powiedzcie mi, czy udałoby się Wam, nawet nad polskim morzem, wydać na jedzenie w 10 dni 10000zł za 2 osoby? Nie sądzę, tym bardziej, że all inclusive w Tajlandii z reguły jest bez wliczonego alkoholu. Mam nadzieję, że ten obrazowy przykład przekona Was, dlaczego zwolennikami all inclusive nie jesteśmy :) Na koniec zostaje nam: zorganizowanie transferu (doradca poinformuje Cię o możliwościach i kosztach transferu z lotniska do hotelu), zamówienie usług dodatkowych takich jak wycieczki lub samochód i złożenie oferty w całość.

Przed podróżą otrzymujemy jeszcze przewodnik i agendę podróży, zadajemy ostatnie pytania naszemu doradcy i możemy się pakować na podróż życia

Napisz do nas lub zadzwoń

„Fly me” oznacza zabierz mnie, a my zabierzemy Cię do Twojego własnego raju.


  • FLYME TRAVEL SEBASTIAN STAN

    Kraków

  • +48 883 679 955, 12 265 80 62

  • flymetrav@gmail.com